Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
Rozhovor s Michalem Preislerem, autorem knihy Chuť dračího života

Rozhovor s Michalem Preislerem, autorem knihy Chuť dračího života

Jak přesně jsi se dostal k psaní povídek a psaní vůbec?

Nečekaně. Tohle slovo to vystihuje nejlépe. Ale asi bych to měl trochu rozvést. Nápady na příběhy jsem měl, co si pamatuji, vždycky. Někdy v roce 95 jsem si začal pravidelně kupovat časopis Ikarie, v němž vycházely SF a F povídky, a který pořádal literární soutěž Ikaros. Do jednoho z ročníků jsem se pokusil přispět. Měl jsem jasnou představu, co chci napsat, ale povídka se neumístila. Po letech se mi dostala do ruky, a já si ji mohl s odstupem přečíst. No, zastyděl jsem se :) Bylo mi tenkrát dvacet, pár mých kamarádů psalo například články do studentských časopisů. Mně sice sloh docela šel, ale nějaké obzvláštní zalíbení jsem v tom nenašel. Svůj literární záchvěv jsem tedy uložil k ledu.

Číst dál
Jak drakům chutná život

Jak drakům chutná život

Zdravíme draky a dračice!
Konečně jste se dočkali dalšího shrnutí dračích událostí a zajímavostí. Omlouváme se, že to trvalo skoro rok - budeme se snažit, aby tyto články vycházely alespoň jednou za čtvrt roku. Za tak dlouhou dobu se toho nakupilo opravdu hodně, nicméně zaměříme se spíše na nedávné a nadcházející události. Pro úplně nejaktuálnější informace nás sledujte na Facebooku.

 

Číst dál
Recenze filmu Dračí srdce 3: Čarodějova kletba

Recenze filmu Dračí srdce 3: Čarodějova kletba

Je to už téměř 20 let, co jsme poprvé slyšeli Draca poprvé promlouvat hlasem Seana Conneryho v legendárním Dračím srdci. Po počátečním úspěchu ho během pár let následovalo Dračí srdce 2, což mu už ale nesahalo ani po kotníky. Pak nebylo dlouho nic, až v roce 2015 jsme se dočkali pokračování ze stejné produkce - Dračí srdce 3: Čarodějova kletba. V následujícím článku se na něj podíváme podrobněji. Nečekejte ale extra komplexní rozbor, spíše jen vypíchneme pár nejzajímavějších věcí.

Upozornění - následující text obsahuje spoilery!

Číst dál