Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image image image

Legenda o Mulan

90 %

Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země.

Rok
1998
Původní název
Mulan
Žánry
Animovaný, Dobrodružný, Drama, Rodinný
Délka
88 min
Produkce
USA
Režiséři
Barry Cook, Tony Bancroft
Herci
Ming-Na Wen, B.D. Wong, Sun-tek Oh, Eddie Murphy, Harvey Fierstein, Miguel Ferrer, James Hong, Pat Morita, June Foray, Miriam Margolyes, George Takei, Frank Welker, Gedde Watanabe, Cosma Shiva Hagen, Hannes Jaenicke, Horst Buchholz, Conan Lee, Jack Gilpin, John Walcutt, Chris Sanders, James Shigeta
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  MelanieTheDragon

  Silná ženská hrdinka, humor, dobrodružstvo a malá jašterička... Ehm, drak, povedala som drak! :D Veľmi príjemný rodinný film, ktorý sa oplatí pozerať aj druhýkrát.

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  Elvien

  Tento film prostě miluju. Styl animace, příběh, charakter postav, prostě super. A co se týče draka? Na něm je nejúžasnější to, že půlka filmových, ale i knižních draků, kteří mají působit moudře a vznešeně nemá tak propracovanou charakteristiku, jak tenhle skvělý dráček nešika se smyslem pro humor.

Galerie

Přihlásit pro přidání obrázku

Videa

 • Mulan trailer [EN]
  4 roky, 2 měsíce v minulosti
  flaiming
Přihlásit pro přidání videa