Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it

Dračí knihy

Talon: Společenstvo draků - Proti všem
Talon: Společenstvo draků - Proti všem (2017)
Letitou nenávist nelze zastavit... Ember je na útěku. Spolu s Cobaltem opouští supertajnou dračí organizaci Talon a prchá do neznáma. Stále přitom nepřestává myslet na Garretta – člověka, který jí zachránil život, i když si tím podepsal rozsudek vlastní smrti! Jenže vydat se pro něj přímo do základny Řádu svatého Jiří, vojenského seskupení, které si vytyčilo za cíl vyvraždění draků, je možná trochu velké sousto i pro odvážnou a trénovanou Ember. Dokáže odhadnout, komu může a nemůže věřit a uniknout pronásledovatelům, kteří jsou jí v patách?
1  
100 %
Oldragon 1 – Věk černých slz
Oldragon 1 – Věk černých slz (2016)
Fantasy sága o Oldragonovi, válečníkovi světla, jenž je rukou bohů, která udeří na svět smrtelníků a smete z něj tisíciletý nános špíny. Příběh, v němž nechybí akční souboje na život a na smrt, obživlí mrtví, temní skřeti, elfové ani fantaskní příšery, jako jsou krkavčí Krvedravci, či tajemní a nesmírně mocní Prvotní, kteří se vynořili v hlubinách Dávnověku ze Začasu, prostoru spojujícího minulost, budoucnost i přítomnost. Vyprávění Dračího čaroděje, bohaté svou fantazií i událostmi, směruje k velkému finále, bitvě o věže Arcimágů…
0  
? %
Trocha magie
Trocha magie (1995)
Posledná zbierka fantasy poviedok od legendy sci-fi Isaaca Asimova. V zbierke poviedok sa nachádza 11 príbehov, avšak tá ktorá nás zaujíma má názov - Princ a Drak. Táto humorne ladená poviedka je o nešikovnom princovi a drakovi s velmi páchnucím dychom, za ich nešťastie pri tom môže sudička Popleta. Avšak nakoniec si obaja najdu k sebe cestu.
0  
? %
Rezervácia trpaslíkov
Rezervácia trpaslíkov (1987)
Velmi kvalitne napísane sci-fi/fantasy dielo od známeho spisovatela Clifforda Simaka. Hlavnou postavou v knihe je Peter Maxwell, špecialista na nadprirodzene javy. Pri návrate na Zem zažije nemilé prekvapenie, po chybe cestovaní v čase sa objaví jeho "dvojník", ktorého niekto zavraždí, a tak pravý Peter musí dokazovať svoju totožnosť. Okrem toho musí zachrániť tajuplnú krištálovu planétu a nemalú úlohu pri tom zohráva aj drak.
0  
? %
Chuť dračího života
Chuť dračího života (2016)
Na první pohled se zdají být úplně obyčejnou rodinou. Děti chodí do školy, rodiče do práce, nebo nakupovat do supermarketu. Zkrátka, nic znepokojivého. Udržet tento dojem jim však dá docela dost práce. Jiří Marvan to ví velmi dobře. Proč? Protože jeho vlastní žena je drak! Tedy ne pořád, její prapodivná rodová zátěž ji čas od času nutí vzdát se lidské podoby a na několik desítek hodin být nebezpečně vyhlížející bájnou příšerou. Na Jiřího, jako hlavu rodiny, v takových chvílích pak padá veškerá starost o jejich tři ratolesti, ale i odpovědnost za utajení její neobvyklé úchylky, protože je zcela nepřípustné, aby se někdo promenádoval mezi lidmi jako čtyřmetrový okř&iac ute;dlený plaz s tlamou plnou zubů. Takže když se jednoho dne zadýmí a v kuchyni sedí zelená hladová dračice, jeho jinak poklidný život dostane notný kopanec a rozběhne se chtě nechtě zběsilým tempem. Navíc je tu plno otázek. Co dělat, než proměna pomine? Kdy přijde další? Jak to vysvětlit dětem? Je draků víc, nebo je Patricie unikátní výjimka? Co chce ten divný slídil, který se potlouká kolem jejich domu? A mnohé další… Kniha byla vydána s pomocí přispěvatelů na Startovači - https://www.startovac.cz/projekty/chutdracihozivota/ Obrázek na obálce spáchala Samantha - http://samantha-dragon.deviantart.com/
2  
100 %
Stráže! Stráže!
Stráže! Stráže! (1995)
Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morkporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady.
1  
100 %
Ta, která tančí s draky
Ta, která tančí s draky (2009)
Kouzelný fantasy příběh o mladé tvrdohlavé zaříkávačce draků a malém neohrabaném gnómovi, kteří odhalí spiknutí ohrožující celé království a všechny draky a stanou se nerozlučnými přáteli. Mladá hraběcí dcera Quenelda odmalička sdílí magické pouto s draky. Umí s nimi komunikovat a jejím přáním je létat na jenom z nich a bojovat po boku svého otce, vrchního velitele Tajné dračí služby, v kruté válce proti hobgoblinům.
1  
100 %
Age of Heroes: Karma and Convexity
Age of Heroes: Karma and Convexity (2009)
Je to zakončenie série Spyro Age of Heroes. Začína sa okolo druhého dielu. Mlada Crona, biela dračica bude náhodou cestovať časom do minulosti pred začiatkom vojny z Apes (opicami ktoré viedol Malefor). V minulosti zistí svoj pôvod. Naučí sa lepšie kontrolovať svoje schopnosti. Nájdu ju a prichýli ju k sebe jedna rodina. Zo začiatku nebude vedieť čo sa stalo. Bolo jej divné všetci hovorili o mladých hrdinoch a nikto z nich tam nebol. V knižnici narazí na kalendár a zistí že sa posunula o 1000 rokov naspäť v čase. Pritom sa tam zjaví divoký drak Certo. A zápletka sa začne zamotávať. Obidvaja sú spomenutý ako dopadli na konci tretieho dielu. Ich koniec nieje napísaný v tomto diely. Objaví sa v tomto príbehu rada nových postáv. Jedny zomrú ďalšie budú poznačené dokonca života.... Odkaz (kniha len v angličtine) : https://www.fanfiction.net/s/5343784/1/Age-of-Heroes-Karma-and-Convexity
0  
? %
The Legend Of Spyro Age Of Heroes 1,2,3
The Legend Of Spyro Age Of Heroes 1,2,3 (2009)
Je to pokračovanie hernej série The Legend of Spyro. Autor začal kde hra skončila. Ignitus hľadal mladého Spyra ako nový kronikár. Hlavnými postavami sú draci ktorý budú počas príbehu pribúdať. Prvá kniha je príbeh sám o sebe. Nový nepriateľ, Maximus bývalí Maleforov známi ohrozuje nastolený mier a Spyro z kamarátmi sa ho snažia zastaviť. Pritom si k sebe nájdu cestu niektorý z jeho kamarátov. Flame a Ember. Boli to nový kandidáti na strážcu ohňa po Ignitovej smrti. Ale cesto k sebe si nájdu aj Spyro a Cynder. Neskôr sa stanú druhom a družkou. Celý príbeh má výborné spracovanie. Druhý a tretí diel sú vlastne jeden príbeh. Pokračovanie prvého kde sa vrátil Maleforov duch. Tuto počet postáv narastá. Spyro trénuje celú skupinu nových kandidátov na ostatných strážcov. Shella (bles), Gaia a Tremor (zem) a Candie (ľad). Aj z týchto si vetšina nájde...spoločníka čiže druha. V týchto dieloch sa stretneme z akousi autorovou predstavou dračieho povecme Boha. - Príbehy sú dojímavé, dramatické, vtipné a plné akcie. Odkazy (Knihy len anglickom jazyku) : -Spyro Age of Heroes 1 https://www.fanfiction.net/s/4807270/1/The-Legend-of-Spyro-Age-of-Heroes -Spyro Age of Heroes 2 https://www.fanfiction.net/s/4836562/1/The-Legend-of-Spyro-Age-of-Heroes-Book-II -Spyro Age of Heroes 3 https://www.fanfiction.net/s/5104638/1/The-Legend-of-Spyro-Age-of-Heroes-Book-III
0  
? %
Harry potter a Ohnivý Pohár
Harry potter a Ohnivý Pohár (2000)
V Bradavicích byl zahájen Turnaj tří kouzelníků, do kterého se záhadným způsobem dostal i náš hrdina Harry. Nikdo netuší, jak se ocitlo Harryho jméno v ohnivém poháru, ale Brumbál rozhodl, že podle pravidel, koho ohnivý pohár vybere, musí se zúčastnit. Turnaj se skládá ze tří úkolů. V prvním mají kouzelníci za úkol vzít zlaté vejce, které střeží drak. Před zahájením si každý vylosuje draka, proti kterému bude bojovat. Harry si bohužel vybere toho nejnebezpečnějšího.
1  
100 %
Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Kámen mudrců (1997)
Knížka, která odstartovala příběh mladého kouzelníka. Malý Harry vyrůstá v rodině svých příbuzných, kteří ho ale nemají zrovna v lásce. Pak ale Harrymu přijde dopis, ve kterém se píše, že ho přijali na školu Čar a kouzel do Bradavic. Kniha v české verzi vyšla v roce 2000 a v roce 2001 byla zfilmována. Když Harry, Hermiona a Ron mají tušení o tom, kdo chce ukrást kámen mudrců, jdou za Hagridem. Hagrid při tom vytahuje z kotle vejce, ze kterého se vyklube malý dráček. V knížce je velmi pěkně popsán.
1  
100 %
Letopisy Narnie Plavba Jitřního Poutníka
Letopisy Narnie Plavba Jitřního Poutníka (1952)
Třetí knižní pokračování Narnie. Kniha popisuje příběh o návratu krále Edmunda a královny Lucie do Narnie s nimi se dostane do Narnie i jejich otravný bratránek Eustac. Kniha byla v české verzi vydaná v roce 1992 a v roce 2010 byla zfilmovaná. Vytvoří se zde zápletka, kdy Eustac najde poklad na ostrově, jenže netuší, že je prokletý. Pak usne a probudí se jako drak. Kniha oproti filmu má tu výhodu, že vám popisuje, i co si uvnitř těla Eustac myslí i jak se cítí.
1  
100 %