Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image image image image image image image image image image image image

Jak vycvičit draka

100 %

Viděli jste už trojrozměrného draka? A Vikinga? Pokud ne, budete mít příležitost v animované komedii Jak vycvičit draka od studia DreamWorks. Rodičové chlupaté Kung Fu Pandy a zeleného zlobráka Shreka se tentokrát rozhodli pro podívanou, která je ve všech ohledech poněkud drsnější. Jejich nejnovější dobrodružství se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější.Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák. Vikinský teenager nějak nemůže zapadnout mezi ostatní obyvatele rodného ostrova Blpu, protože na rozdíl od nich spíš než svaly (kterých má pomálu), používá hlavu. Asi by se to dalo přejít, kdyby Škyťák nebyl synem náčelníka vesnice, Kliďase Velikána. Taťka má syna rád, ale bohužel si uvědomuje jeho „nedostatečnost“. Zvlášť když se blíží Škyťákovo iniciační uvedení mezi dospělé Vikingy, které lze úspěšně absolvovat jediným způsobem – zabitím draka v souboji. Draci jsou totiž na Blpu jediným, zato permanentním problémem. Desítky druhů létajících ještěrů prakticky neustále útočí na vesnici, kradou domácí zvířata, spalují úrodu i hospodářská stavení, a tak je morální povinností každého Vikinga bojovat proti drakům, jak se dá. I Škyťák by samozřejmě rád nějakého toho Nodra smrťáka, Ohavného zipáka nebo Hrůzáka hrozivého skolil, jenže matička příroda ho na to opravdu vybavila nevalně. Nepomáhají ani užitečné lekce v Drakoškole místního samorosta, kováře Tlamouna. Škyťák je naštěstí hlava otevřená a tam, kde schází hrubá síla, pomůže hlava, díky níž zkonstruuje samostříl, kterým zaútočí na nejobávanějšího z draků, prakticky nepolapitelnou Noční fúrii. Jediný výstřel (velmi úspěšný) změní budoucnost soužití lidského a dračího plemene na ostrově Blpu. Když se totiž Škyťák vydá zraněného draka dorazit a stát se tak definitivně mužem, cosi se v něm při pohledu do jasných dračích očí zlomí. A ten zlom bude začátkem jednoho krásného přátelství. Teď už jen zbývá přesvědčit ostatní Vikingy, že skutečný nepřítel číhá jinde.

Rok
2010
Původní název
How to Train Your Dragon
Žánry
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Rodinný
Délka
94 min
Produkce
USA
Režiséři
Dean DeBlois, Chris Sanders
Herci
Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, T.J. Miller, Kristen Wiig, Robin Atkin Downes, Ashley Jensen, David Tennant, Kieron Elliott, Angela Bartys
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  3 roky, 3 měsíce v minulosti
  MelanieTheDragon

  Veľmi príjemný film, akurát ho netreba porovnávať s knihou, ktorá je o niečom úplne inom. Draky sú rozkošné a pekne prepracované, ako aj zvyšok filmu. Detailný a 3D, zábavný, napínavý, proste skvelý rodinný film. :)

 • avatar
  3 roky, 3 měsíce v minulosti
  Kyrie

  Film, který je nádherně naanimovaný a má taktéž překrásnou hudbu. Oblečení vikingů sice nevypadá jak to, co reální vikingové nosili, ale je to pohádka a každý z nich je tak aspoň originální. Příběh se mi moc líbil, přátelství draka s člověkem je zajímavé téma. Film doporučuji i lidem, kteří draky nemusí, protože tento film je rozhodně pro každého!

 • avatar
  3 roky, 3 měsíce v minulosti Peatres

  Krásny animovaný film plný zábavy.Bolo hrozne milé ako sa ho zo začiatku bál a pomohol mu :)

 • avatar
  3 roky, 4 měsíce v minulosti
  Elvien

  Tenhle film má nápad a skvělé provedení. Úžasná animace a tyhle draky si prostě zamilujete. Ale hrozí velké nebezpečí, že po shlédnutí filmu už jediný v úvahu připadající domácí mazlíček pro vás bude drak!

 • avatar
  3 roky, 4 měsíce v minulosti
  Argus

  Zábavny a zároveň napínavý film. Tu si nájde každý svojho draka

 • avatar
  3 roky, 4 měsíce v minulosti
  Etalus

  Velmi zábavný a povedený film. Malý viking, který si ochočí speciálního draka. Úžasné. Film mě velmi bavil a velmi se mi líbil.

Galerie

Videa

 • Jak vycvičit draka: Dárek od nočního běsa [EN s titulky]
  4 roky v minulosti
  flaiming
 • Jak vycvičit draka trailer 2 [CZ]
  4 roky v minulosti
  flaiming
 • Jak vycvičit draka trailer [CZ]
  4 roky v minulosti
  flaiming
Přihlásit pro přidání videa

Věci s tématikou Jak vycvičit draka

COWELL CRESSIDA Jak vycvičit draka 1 (Škyťák Šelmovská Štika III.)
COWELL CRESSIDA Jak vycvičit draka 1 (Škyťák Šelmovská Štika III.)