Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image

Stráže! Stráže!

100 %

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morkporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady.

Rok
1995
Původní název
Guards! Guards!
Autor
Terry Pratchett
Vydavatel
Talpress
ISBN
80-85609-70-3
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  před 5 lety, 7 měsíci
  Olafsonn

  Ufff… Chhhhááá. Promiňte, musím se trochu vydýchat! Právě jsem totiž dočetl knížku Terryho Pratchetta Stráže! Stráže!. Co že to tu dělá, mezi dračí literaturou? Ti, co četli, vědí, ti, co nečetli, ráčí se přesvědčit. Do zeměplošského Ankh-Morporku totiž zavítá drak… vlastně pardón, brodivý pták, jak říká Patricij, který je dost nevrlý, když se o něm mluví. Ovšem drak tu je a převrací obyvatelům život naruby silou hurikánu. Odkud se vzal? Kde se přes den skrývá? Zarazí jeho běsnění náhle se zjevivší král, maso čisté panny přikované ke kameni nebo dvoumetrový trpaslík Karota?
  Stráže! Stráže! je rozhodně jedna z Terryho nejpůsobivějších knih, kde vedle tradičních zvratů a brilantních úvah ve smyslu zeměplošské logiky najdete kapitána Elánia, neohroženou chovatelku bahenních draků Sibilu Berankinovou, úlisného posluhovače Lupina Zavoněla, lidoopího knihovníka, ale samozřejmě i největšího draka, jakého kdy Zeměplocha viděla.
  Nelze než doporučit!