Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image

Můj kamarád drak

80 %

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje.

Rok
2016
Původní název
Pete's Dragon
Žánry
Dobrodružný, Rodinný
Délka
103 min
Produkce
USA
Režiséři
David Lowery
Herci
Karl Urban, Bryce Dallas Howard, Robert Redford, Wes Bentley, Oona Laurence, Isiah Whitlock Jr., Craig Hall, Oakes Fegley
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  4 roky v minulosti
  Argus

  Krásny príbeh o chlapcovi a drakovi. Film začína smutne postupne to však ide až do dobrodružstva. Napínavé okamihy nutia diváka pozrieť film do konca nech sa deje čo sa deje, mala chyba krásy je iba v niektorých dialogovych momentoch ktoré by mohli niekoho nudiť. Každopadne záver je ukončeny krásnym happy endom. Digitalne spracovanie samotného draka je vskutku užasne, niečo ine je naanimovať šupiny, ale v tomto prípade išlo o srsť čo je aj velká nezvyčajnosť u filmových drakov. Detailista by však mohol namietať že celú dobu mal drak srsť krásnu a čistú. Cez to všetko, moje hodnotenie 4 z 5 hviezdičiek.

Galerie

Přihlásit pro přidání obrázku

Videa

 • Trailer 1 [CZ]
  4 roky, 7 měsíců v minulosti
  flaiming
 • Trailer 2 [CZ]
  4 roky, 7 měsíců v minulosti
  flaiming
Přihlásit pro přidání videa