Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it

Dračí hry

Disciples série
Disciples série (1999)
Série Disciples se nápadně podobá na sérii Heroes of Might and Magic (a skutečně). Tyhle hry ale mají ale řece jen trošku jiné vychytávky. Tahovka je na místě. Také i systém rozvoje města, hrdiny, atd (vše jako z Heroes). Rozdíl ale je, že na bojišti se nekonají zástupi legií monster ale jen hrsta jednotek o počtu jediné (!) stvůry. Jednotka se ale porážením nepřátel sama leveluje (XP) a vylepšuje na silnější variantu (kterých je několik a dostat se v stromě jednotek smíte a musíte jen k jedné). Každý upgrade jednotky ale má jiné schopnosti jak tá druhá, takže musíte volit pečlivě. Draci jsou jako u HoMaM najímatelní (nemrtvý draci, a jiní). I hrdina smí ovplyvnit armádu v boji (hlavně předměty z inventáře- lektvary, kouzla, artefakty, ...). Heroes trošku jinak, takže místo instantkillu celé tlupy protivníka, musíte taktizovat a víc používat rozum.
1   12   1
100 %
Dračí Hrad
Dračí Hrad (2003)
Stolní desková hra, ve kterém hrajete za jednoho (svého) hrdinu, kterého si vyberete. Království krále Theoména bylo přepadeno totižto Červeným Drakem a ukradl Čarovné zlaté žezlo. Začínate ve městě a nakupujete zásoby a vybavení pro výpravu za drakem do Dračího hradu. Hlavním úkolem ale je nalezení onoho žezla. V Hradě bojujete proti potvorám a překonáváte nástrahy na cestě za výhrou. Každý hrdina má ale svou specializaci a tak podobně, takže se musíte pak držet některých pravidel (výhod i nevýhod). Hrdinové jsou zpravidla lidské rasy, ale najdou se i jiné (lučištník Arspel, amazonka Neira, bojovníci Argilos a Arkána, trpaslík Fist a barbar Parbat). Podoba hradu je něco jako pexeso, takže pokaždé je hra trochu jiná a ta se prakticky dá hrát znovu a znovu.
1   12   0
100 %
Heroes of Might & Magic série (HoMaM) (1-7)
Heroes of Might & Magic série (HoMaM) (1-7) (1995)
Tohle myslím není nutno nikomu představovat. Kořeny prvního HoMaM sahají až do let 1995 a vleče se prakticky dodnes (pod sérií Might and Magic: Heroes). Jedná se o povedenou tahovou strategii, kde musíte budovat své město dle frakce kterou jste si zvolili (záleží i od konkrétního dílu, protože občas se nějaká neobjevila a nahradili ji jinou). Hra rovněž obsahuje několik hracích módů: nechybí kampaň, single player proti PC AI, nebo co-op po síti. V každém máte jediný cíl: zvítězit a nenechat si obsadit všechno co vlastníte (města, doly, atd.). Draci se objevili snad v každém dílu jako najímatelné jednotky (kromě všech dílů od pětky až po sedmičku, kde Draci reprezentují i jakési božstvo každé frakce). Armáda se také ale liší od hrané frakce, takže ke slovu se dostává široká paleta jednotek, monster a podobně. U tahovek určitě číslo jedna.
1   12   12
100 %
Dragon Gems
Dragon Gems (2015)
Celkem návyková mobilní hra, ve které musíte sbírat hvězdy a je vaším hlavním úkolem získat dračí vejce. Hraje te na čas, takže musíte být velmi rychlý. Dračí vejce, které se ve hře oběví se vám musí podařit dostat dolů, aby se vám odemkl další level.
1   3   1
100 %
The Legend of Zelda: Skyward Sword
The Legend of Zelda: Skyward Sword (2011)
Hra je uvedena jako úplně první díl v časové linii. Děj se odehrává v nádherném světě Skyloft, což jsou v podstatě létající ostrovy. Podobně jako ve Wind Wakeru jste se přepravovali mezi různýmy ostrovy po moři lodí, nyní se přepravujete mezi létajícími ostrovy díky ptákům, kteří se nazívají Loftwing. Příběh se točí (jako ve vešch Zelda hrách) okolo Zeldy. Ta je schozena ze svého Loftwinga a vtažena velkým tornádem do světa pod mraky a tak začíná cesta našeho hrdiny k záchraně Zeldy ze spáru ''pána demonů'' Ghirahima. Ke hraní je zapotřebí Wii ovladač, Nunchuck a MotionPlus, jelikož hra je postavená na pohybovém ovládání - od bojového systému až k létání na Loftwingovi. K tomu aby Link získal Triforce, se musíte naučit ''Song of the Hero'', který se Link naučí od tří draků (Faron, Eldin a Lanayru), kteří střeží pozemský svět. Každý drak má část písně a Link musí najít každého z nich, aby se naučil celou písen a získal tak Triforce. Hra bylá vydána na dvacátépáté výročí Legend of Zelda a dostala jako první v sérii orchestriální soundtrack, který je úžasný, jak je to v sérii zvykem.
1   12   6
100 %
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass (2007)
Tato hra je přímé pokračování ke hře The Legend of Zelda: The Wind Waker. Příběh začíná tam, kde Wind Waker skončil. Link je na pirátské lodi s Tetrou, když náhle připluje neznámá lod a Tetra se rozhodne na ní nalodit. Tetra je poté na lodi unesena a link se pokusí na ní skočit, ale spadne do vody. Slyší volat o pomoc Tetru a tak začíná příběh Phantom Hourglass. Hra je pro konzoli Nintendo DS, odehrává se ve 3D, ale gameplay je z pohledu seshora. Hra má spoustu dungeonů, které využívají nové funkce DS. V zimním dungeonu se setkáte s drakem Gleeok, který je hlavním bossem tohoto dungeonu. Hra využívá nové funkce Nintenda DS jako například dotykovou obrazovku, díky které ovládáme Linka ne D-Padem, ale gesty na obrazovce či mikrofon, díky kterému užíváme některé předměty. Další novinkou je přidání Wi-Fi multiplayeru. Do té doby byl multiplayer (přes link kabel) pouze možný v The Legend of Zelda: Four Swords Adventures na Gamecubu a Game Boy Advance.
1   12   4
100 %
The Legend of Zelda: Twilight Princess
The Legend of Zelda: Twilight Princess (2006)
Příběh Twilight Princess se údajně odehrává po The Legend of Zelda: Majora's Mask, Link se snaží zabránit, aby nebyla Hyrule pohlcena paralelní dimenzí, která se nazívá Twilight Realm. K Linkovy se na tomto dobrodružství připojí mysteriozní bytost Midna, která slouží jako víly v minulých dílech. Váš hrdina dostává také novou schopnost proměnit se ve vlka, což oživuje gameplay a přinaší mnoho nových možností v boji. Hra má opět dungeony a v jednom z nich potkáte Argoroka, který je boss v sedmém dungeonu a nemrtvého draka Stallord který je hlavním bossem čtvrtého dungeonu. Hra má také poprvé v sérii (Ve verzi na WII) pohybové ovládání, nyní můžete šermovat či mířit lukem pohybem vaší ruky. Také je to první díl Zeldy, který dostal hodnocení Teen (T) od ESRB (organizace zodpovědná za hodnocení ve hrách), díky fantasy ''násilí'' a ''krvi''. Pro hru byl plánován orchestriální soundtrack, ale nakonec jsme se ho dočkali až v The Legend of Zelda: Skyward Sword. I přesto má ale hra, jako ostatní díly, úžasnou zvukovou stopu.
1   12   5
100 %
The Legend of Zelda: The Wind Waker
The Legend of Zelda: The Wind Waker (2002)
Děj hry je položen několik století po Ocarina of Time. Hra se odehrává na moři v nádherném otevřeném světě. Link slaví své desáté narozeniny, když v tom přilétá obrovský pták a upustí do lesa pirátku Tetru. Link se ji vydá na pomoc zjistí, že se jí nic nestalo, ale při cestě nazpět velký pták unese jeho malou sestru a tak se Link vydá s piráty zachránit svou sestru. V průběhu hry dostanete také svou vlastní červenou loďku z hlavou draka která s vámi mluví a má svůj vlastní charakter (je to jeda z hlavních postav ve hře). Funguje jako Epona v Ocarina of Time - slouží tedy hlavně k přepravě. Opět máte spoustu dungeonů k objevování a při jednom questu pomáháte uklidnit draka Valoo, který sedí na vrcholku hory. Drak později pomůže Linkovi utéct z Forsaken Fortress poté, co jej zapálí. Tento díl představil také spoustu nového do série Legend Of Zelda. Hlavní věcí je asi nádherná, silně stylizovaná cel-shade grafika a opět úžasná zvuková stopa.
1   12   4
100 %
The Legend of Zelda: Oracle of Seasons
The Legend of Zelda: Oracle of Seasons (2001)
Tento díl byl inspirován prvním dílem Legend Of Zelda a jedná se o hru pro přenosnou konzoli Game Boy Colour. Nejedná se o první Linkovo dobrodružství na přenosné konzoli, tím je The Legend of Zelda: Link's Awakening na originálního Game boye. V této hře Triforce transportuje Linka do země Holodrum a hned po té vidí, jak Onox unese Din (bohyni), která je zvaná Oracle of Seasons. Tak se Link vydá na výpravu ji zachránit. Opět potkáme draky - například známého Aquamentuse a Gleeoka. V této hře je také hlavním bossem Dark Dragon (temný drak). Hra má také svou druhou polovičku, která se nazývá Oracle of Ages a k získání celého konce budete potřebovat obě tyto hry.
1   12   4
80 %
The Legend of Zelda: Ocarina of Time
The Legend of Zelda: Ocarina of Time (1998)
Tento díl je považován mnohými za nejlepší díl v celé sérii Legend Of Zelda, ale figuruje také v mnoha žebříčcích nejlepších her vůbec. Je to opravdu průkopnický díl - jedná se totiž o první pokus převést sérii do 3D na novou konzoli Nintendo 64. Přesun z 2D do 3D přinesl spoustu inovací jako například nové puzzly či obrovský svět na prozkoumávání. Pohybovat se po něm můžete pěšky či na vašem koni Eponě. Příběh je opět o Linkovi a Zeldě, nyní ale se zajímavou zápletkou. Když se totiž poprvé setkáte s Ganonem, Link je ještě malý, a nemůže Genona zastavit a tak je Link uzavřen uvnitř chrámu času, kde cestuje o 7 let do budoucnosti, kdy je již dost velký na to, aby se mohl postavit Ganonovi. Hra má opět dungeony, které jsou inspirovány tím, s čím se budete muset uvnitř vypořádat. V jednou z těchto dungeonu je bossem opět drak, tentokrát se jedná o legendárního draka Volvagia. Hra je opravdu překrásná a zvláště remake na konzoli Nintendo 3DS. Také je (jako velká většina her v této sérii) chválena za úžasný soundtrack.
1   12   4
100 %
Zelda II: The Adventure of Link
Zelda II: The Adventure of Link (1987)
Pokračování the Legend of Zelda - jedné z nejpopulárnějších her pro NES. Hra má nyní dva herní módy. V jednom se po mapě světa se pohybujete jako v předchozím dílu. V tomto módu ovšem nemůžete útočit či sbírat itemy - toto všechno bylo přeneseno do side-scrolling sekcí. Nyní můžete prozkoumávat nově přidaná města, dungeony a mluvit s vesničany. Na draka jménem Barba narazíte ve formě bosse v dungeonu. Příběh se opět točí okolo Zeldy a Linka. Čaroděj uvrhl na Zeldu kouzlo, kvůli kterému usne a nemůže se vzbudit. Link tak opět musí podniknout výpravu, aby zachránil princeznu Zeldu.
1   12   2
80 %
The Legend Of Zelda
The Legend Of Zelda (1986)
První díl v již dlouho běžící sérii Legend Of Zelda. Jedná se o průlomovou hru, díky tomu že nic podobného (snad jen o dost primitivnější Adventure na Atari 2600) jako Legend Of Zelda dosud nebylo. Hra má na dobu, kdy vyšla, opravdu rozsáhlý a otevřený svět, který je otevřený k exploraci. Svět je plný nejrůznějších monster, dungeonů a tajných místností. Jeden z dungeonů se nazývá Dragon, protože je ve tvaru draka. V různých dungeonech můžeme také narazit na draky Aquamentus a Gleeok. Hlavním hrdinou hry je Link, který musí najít osm úlomků artefaktu zvaného Triforce of Wisdom. Těchto osm kousků ukryla princezna Zelda do osmi dungeonů (ve kterých je stráží všelijaká monstra a již zmínění draci) před temným princem Ganonem. Poté co najdete všech úlomků, je naším úkolem porazit Ganona a zachránit princeznu. Hra je také velice vychvalována za její vizuální, ale hlavně audio stránku, která je opravdu úžasná. I když se přímo nejedná o dračí hru, myslím si, že by se mohla líbit většině lidí, kteří vyhledávají dračí hry. Vzhledem k tomu, že se jedná o hru zasazenou ve fantasy světe a draci (jak bylo již řečeno výše) se ve hře taktéž vyskytují.
1   12   4
100 %