Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image image image image image image image image image image image image

Nekonečný příběh

66 %

Pohádkovou fantazii pro malé i velké diváky natočil režisér Wolfgang Petersen v roce 1984, tehdy se značnými finančními náklady kolem 27 milionů dolarů. Film vznikal v mnichovských ateliérech a podílelo se na něm spoustu trikových specialistů. Jde o příběh malého chlapce Bastiena, kterému se v antikvariátě dostane do rukou kouzelná knížka. Chlapec se tam schová před svými pronásledovateli a stařičký majitel si brzy všimne chlapcova zájmu o knihu. Při jejím čtení se Bastien stane součástí Nekonečného příběhu. Příběh apeluje na potřebu porozumění, lidských citů a imaginace, bez nichž není možná existence říše Fantazie, jež je součástí každého z nás. Úspěšný film se dočkal dalších dvou pokračování, jejichž hrdinou je opět dorůstající Bastien.

Rok
1984
Původní název
The Neverending Story
Žánry
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Rodinný
Délka
94 min
Produkce
Západní Německo, USA
Režiséři
Wolfgang Petersen
Herci
Barret Oliver, Gerald McRaney, Drum Garrett, Noah Hathaway, Darryl Cooksey, Thomas Hill, Tilo Prückner, Moses Gunn, Sydney Bromley, Deep Roy, Tami Stronach, Alan Oppenheimer, Patricia Hayes
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  Kyrie

  Knihu jsem nečetla, ale film se mi líbil. Ano, vždycky mi přišlo divné že ten pes je ve skutečnosti drak, ale alespoň byl roztomilý. Velmi se mi líbilo prostředí filmu, zajímavé postavy a ústřední píseň je velmi chytlavá.

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  MelanieTheDragon

  Nekonečný Príbeh je založený na knižke. Kto tú knižku čítal vie, koľko toho vo filme orezali a prerobili. To sa filmom stáva, ale aj tak je to pomerne sklamanie. Čo sa týka bieleho šťastného draka, určite sme si ho mnohí predstavovali inak. Mimo toho je to celkom pozerateľný film, ktorý má ale aj svoje smutnejšie časti.

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  Etalus

  Viděl jako malý, hodnotím ale dobré, protože se mi nezdá, že by tam byl drak, protože to byl lítací pes, ale tělo měl jak čínský drak, ale hlava psa. Drakopes :D Nevim.

Galerie

Videa

 • Celý film
  3 roky, 4 měsíce v minulosti
  Etalus
 • Nekonečný příběh - celý film [CZ]
  3 roky, 10 měsíců v minulosti
  flaiming
Přihlásit pro přidání videa