Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image image image

Království ohně

80 %

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo.

Rok
2002
Původní název
Reign of Fire
Žánry
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-Fi, Thriller
Délka
101 min
Produkce
USA, Irsko
Režiséři
Rob Bowman
Herci
Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Gerard Butler, Alexander Siddig, Alice Krige, Laura Pyper, Terence Maynard, Rory Keenan, Ned Dennehy
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  3 roky, 4 měsíce v minulosti
  Etalus

  Velmi dobrý a drsný film, jen škoda že draci jsou ti zlý.

 • avatar
  4 roky, 2 měsíce v minulosti
  Dekker

  Je to už dlouho co jsem tento film viděl, asi si ho budu muset pustit znovu. Ale rozhodně patří mezi mé oblíbené a pro drakomili doporučuji. Je tam sice trošku s podivem to, že si tam draci živí popelem který vznikne po spálení kořisti, ale aspoň se odlišují od ostatních filmů. Ale jak už to ve filmech bejvá lidi všechno zkazej :D, i tady museli vyhrát

 • avatar
  4 roky, 2 měsíce v minulosti
  flaiming

  Království ohně má oproti většině ostatních dračích filmů opravdu velmi realisticky zpracované draky. Žádné končetiny nazbyt. Skvěle uzpůsobení k letu díky velkým křídlům a jejich uchycení od rameních kloubů až k ocasu. A navíc používají unikátní způsob vytváření dračího ohně - vystřikují z tlamy dva proudy kapalin, jež se při smíšení vzněcují. Je to samozřejmě jen jeden z mnoha způsobů, jak by mohli draci vytvářet svůj oheň, ale z chemického hlediska je tento poměrně dobře proveditelný.

  Co se týče příběhu, je to už horší, ale pořád koukatelné. A jsou zde i vtipné momenty, například amatérské představení Hvězdných válek :)

Galerie

Přihlásit pro přidání obrázku

Videa

 • Making of
  3 roky, 4 měsíce v minulosti
  Etalus
 • Trailer
  4 roky, 2 měsíce v minulosti
  flaiming
 • Kompletní film Království ohně [EN]
  4 roky, 2 měsíce v minulosti
  flaiming
Přihlásit pro přidání videa