Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image image image image image image image image image image image image

Eragon

64 %

Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu ho chce pouze zpeněžit a zabezpečit jím rodinu na nadcházející krutou zimu, jenže když se z kamene "vyklube" dračí vejce a z něj později dračí mládě - Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Jeho prostý život přes noc zanikne a on se ocitne v novém, nebezpečném světě intrik, kouzel a válek. Pouze se starodávným mečem a moudrým průvodcem musí Eragon se Safirou zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...Román Eragon se stal na knižním trhu senzací a v roce 2003 se jej během pouhých 6 měsíců prodalo přes milion výtisků. V žebříčku bestsellerů The New York Times se udržel 87 týdnů v kuse a v žebříčku bestsellerů fikce pro mladé dospělé Publisher's Weekly strávil 21 měsíců, z nichž se 9 držel na první příčce. Román vyšel ve 37 zemích a celkem bylo vytištěno přes 2 miliony kopií. Také v České republice se kniha stala ihned po svém vydání bestsellerem. V září 2004 ji na knižní pulty uvedlo nakladatelství Fragment, a okamžitě se vyhoupla na přední příčky hitparád nejprodávanějších knih. Eragona mají do dnešního dne ve své knihovně už desítky tisíc českých čtenářů. Na jaře roku 2006 byl vydán druhý díl plánované trilogie Eldest.

Rok
2006
Původní název
Eragon
Žánry
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Délka
104 min
Produkce
USA, Velká Británie, Maďarsko
Režiséři
Stefen Fangmeier
Herci
Ed Speleers, Jeremy Irons, Sienna Guillory, Robert Carlyle, John Malkovich, Garrett Hedlund, Alun Armstrong, Christopher Egan, Gary Lewis, Djimon Hounsou, Rachel Weisz, Joss Stone, Máté Haumann, Julian Stone, Martin Jarvis, Caroline Chikezie, Matt Devere, Steve Speirs
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  MelanieTheDragon

  Ako film je to zaujímavé, Zafira je pekne spravená, aj keď iná, ako som si ju predstavovala. Bohužiaľ od knižky sa film pomerne líši. Mám pocit, že na konci filmu spravili nejakú zásadnú odchýlku od knihy, ktorá sa neskôr ukáže dôležitá pre dej.

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  adele

  Film je oproti knížce špatně zpracovaný. Má hezké efekty a dobrý výběr herců (hlavně Garrett Hedlund jako Murtagh) ale oproti knížce to je opravdu propadák.

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  Etalus

  Já jsem naštěstí šťastlivec, co vyděl jen film, ale plné hodnocení patří hlavně zpracování malé Safiry :3 byla roztomilá :)

 • avatar
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  Signus

  Páčil sa mi film
  Krásne spracovanie malej safyri pekný príbeh chcelo by to dvojku dojemny príbeh láska priateľstvo nič tomu nechýba

 • avatar
  4 roky, 2 měsíce v minulosti
  Dekker

  Ty šťastlivci co viděli film a nečetli knížku by si to měli takto zachovat. Ty méně šťastné lituju a ti co dopadli úplně nejhůře, tedy, že četli nejdříve knížku a pak viděli film by mněl někdo utěšit. Pokud by tomu nedali název Eragon a nesnažili se to spojit s knížkou tak bych dal o dvě hvězdičky více, další si nezaslouží za ne zrovna povedené zpracování Safiry.

Galerie

Videa

 • Eragon (2006) - trailer
  3 roky, 6 měsíců v minulosti
  Kyrie
 • Eragon trailer [EN]
  4 roky, 2 měsíce v minulosti
  flaiming
Přihlásit pro přidání videa

Věci s tématikou Eragon

Eragon (vázaná)
- 6%
Eragon (vázaná)
Eragon - Průvodce po Alagaësii
- 6%
Eragon - Průvodce po Alagaësii