Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image image image

Cesta do fantazie

96 %

Desetiletá Chihiro je obyčejná japonská holčička. Když se se svými rodiči vydává poprvé do nového bydliště, jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu, vedoucí k záhadnému tunelu. Chihiro i její rodiče se vydají dovnitř a objeví cosi, co považují za opuštěný lunapark. Rodiče podlehnou lákavé nabídce občerstvení v opuštěných stáncích, ale záhy se promění ve vepře. Chihiro se snaží najít pomoc a narazí na tajuplného chlapce jménem Haku. Ten ji seznámí s duchy, kteří v noci lunapark obývají a najde jí zaměstnání u Yubaby, staré čarodějnice s malým tělem a velkou hlavou, která provozuje obrovské lázně, kam si chodí odpočinout milióny pozemských bohů a jiných fantastických bytostí. Zde se skrývá jediná možnost, jak může Chihiro zrušit zakletí svých rodičů a vrátit se do lidského světa.

Rok
2001
Původní název
Spirited Away
Žánry
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Pohádka
Délka
125 min
Produkce
Japonsko
Režiséři
Hajao Mijazaki
Herci
Takaši Naitó, Rjúnosuke Kamiki, Bunta Sugawara, Mari Nacuki
Vojtěch "Flaiming" Oram

Hodnocení

 • avatar
  před 7 lety, 11 měsíci
  MelanieTheDragon

  Studio Ghibli a Hayao Miyazaki zase raz nesklamali. Je to prvý z ich filmov, čo som videla a doteraz je pre mňa kúzelný. Je oveľa menej predvídateľný ako Disney filmy, príde mi jemnejší a prepracovanejší.

 • avatar
  před 7 lety, 11 měsíci
  Peatres

  Táto rozprávka je úžasná,originálny nápad a pekné spracovanie.Neviem prečo,ale keď som ju sledovala,bola som vždy tak trochu ... zmätená (?).Ale ina je to plné napätia a sem tam aj nejakého vtipu :)

 • avatar
  před 7 lety, 11 měsíci
  Kyrie

  Spirited Away je naprosto úžasný film od Hayao Miyazakiho, který mne očaroval svým příběhem, originálním prostředím a postavami. Animace vypadá moc pěkně a za zmínku stojí i překrásná hudba, kterou složil Joe Hisaishi.

 • avatar
  před 7 lety, 11 měsíci
  Argus

  Ked niečo natočí Mijazaki stojí to za to, ani táto kultovná rozprávka nieje výnimkou. Nádherný príbeh ktorý doplňa nadherná hudba.

 • avatar
  před 7 lety, 11 měsíci
  Signus

  Ah rozprávka z pekným motívom
  U mňa za 4* lebo segra to dookola kukala a hrabalo mi z toho :D

  Ale pekná originálna myšlienka a pekný drak :)

Galerie

Přihlásit pro přidání obrázku

Videa

 • Cesta do fantazie trailer [EN]
  před 8 lety, 7 měsíci
  flaiming
Přihlásit pro přidání videa