Password Recovery

Fortgot your password? Don't worry we can deal with it
image image image image image image image image image image image image

Fantasy soška Saruman - bílý čaroděj s drakem

807

Sarumanovo poselství zní: s úspěchem a mocí jde vždy ruku v ruce neúspěch a pád. Kdo se vyvyšuje - bude ponížen. Vše se stále mění. Není důležité kým jsme a čeho jsme dosáhli, ale co jsme udělali a jak jsme své talenty a dary využili ve prospěch všech. Saruman, známý též jako bílý čaroděj, je důležitou postavou ze světa J.R.R. Tolkiena. Který nadšený fanoušek fantasy by neznal fantasy svět Pána prstenů? Saruman (v sindarském jazyce Curunír Lán) je mocný čaroděj, hlava prastarého řádu Istari (řád kouzelníků), předseda Bílé Rady.
Kdo byl Saruman
Istari nebyli ani lidé ani elfové, byly to prastaré moudré duše (tzv. Maiar), které po zemi chodily v lidské podobě. Saruman na sebe přijal podobu starého vysokého muže s hlubokýma černýma očima, výrazným obočím, dlouhým vousem a dlouhými bílými vlasy. Saruman byl oblečen do bílého hávu, proto byl nazýván bílým čarodějem. Saruman byl velmi moudrý a rozvážný, vládnul uměním přesvědčivosti. Svým medově zabarveným, hlubokým a zvučným hlasem ovládl srdce i toho nejzarytějšího odpůrce. Jeho hlavními zájmy byly magie a „hluboká umění“, zvlášť v kombinaci s mocí, biologie, mechanika a chemie.
Sarumanův pád
Prokletím Sarumana byla jeho pýcha, jeho opojení mocí. Sarumanova pýcha a strach z toho, že bude překonán někým, kdo se neustále zlepšuje a roste, navíc je stále více oblíbeným u ostatních (Gandalf), způsobila stále vzrůstající paranoiu a nakonec i jeho pád. Namísto toho, aby svou moudrost a schopnosti využil ve prospěch dobra - otočil se v rozhodující chvíli proti dobru a přidal se na stranu temnoty.
Poselství Sarumana
Nádherná soška Sarumana s drakem svému majiteli připomíná nutnost ovládat své myšlenky na moc a pýchu. S úspěchem a mocí jde vždy ruku v ruce jejich opak - neúspěch a pád. Kdo se vyvyšuje - bude ponížen a poražen. Proto je tedy nutné pochopit, že jednou se daří a podruhé nikoliv. Vše se stále mění, takže i to, co je teď nahoře, bude jednou dole. Jediné, na čem skutečně záleží není to, kým jsme a čeho jsme dosáhli, ale co jsme udělali a jak jsme své talenty a dary využili ve prospěch všech.
Materiál
pryskyřice  - polyresin
Výška x šířka sošky
23 x 12 cm
 
LP

Kde koupit

  • Info v obchodu
    Cena dopravy od 0 Kč
    Doprava zdarma od 1 300 Kč
    807 Kč

Historie ceny

Podobné produkty